Az enteriőrök - különösen a fürdőszoba - látványát, stílusát, azt a bizonyos első benyomást a falakon és a padlón alkalmazott burkolatok markánsan meghatározzák. Ezen felül viszont a burkolat erőteljes optikai tuningra, vagy a helyiség térarányait illetően némi csalásra is lehetőséget ad.
A már ismert kő-, márvány-, beton-, és fahatású hidegburkolatok mellé felzárkózni látszanak a fém és a szövet látványát visszaadó burkolat felületek. Mivel tabuk és korábban kőbe vésett szabályok egész sora dől meg arról, hogy hol, hogyan és mikor használhatunk hidegburkolatot, a belső terek egyedi, sajátos megjelenést kaphatnak.
A hidegburkolat már nem csak a konyháé és a fürdőszobáé
A padlófűtéses helyiségekbe még mindig a hidegburkolat a legjobb választás, de a fűtés jellegétől függetlenül is számtalan oka lehet, hogy a nappaliba vagy a hálószobába a hidegburkolat mellett döntünk. Ha a konyha, az étkező és a nappali egy légtérben található, az azonos padlóburkolat elegánssá teszi a tér látványát: optikailag tágasabbnak, egységesebbnek hat, mintha különböző burkolatokkal és burkolatváltókkal szabdalnánk funkció szerinti részekre a helyiséget.
Tipp:
- Minimalista, modern térbe jól illik a beton- vagy fahatású hidegburkolat, az elegáns, klasszikus terekbe a márvány-, illetve a kőhatású, míg a rusztikus, klasszikus, vagy mediterrán stílushoz válasszuk a fa, vagy kőhatású hidegburkolatokat.
A kő- vagy betonhatású burkolatokon a szőnyegek – akár egy színes, nagy méretű kilim – is jól érvényesülnek. Ha dekoratív, különleges szőnyeget szeretnénk leteríteni, érdemes elgondolkodni egy homogén felületű burkolaton, ez ugyanis nem viszi el a fókuszt a szőnyeg látványáról.
Ez is érdekelhet
Néhány éve még pogány gondolatnak számított a nappali falát, leginkább a fal egy részét hidegburkolattal borítani, ma már inkább csak merészség. Mindenkit arra bíztatunk, hogy legyenek merészek! A fém- vagy szövethatású burkolatot mintha erre találták volna ki. A kandalló környékét vagy a kanapé, társalgó rész mögötti falszakaszt ily módon kiemelni, egészen egyedi hatást kelt.
Hangsúlyos részletek és a tökéletes egész – új látvány a fürdőszobákban
Se írott, se íratlan szabály nincs arról, hogy lehet-e és hogyan többféle felületű burkolatot variálni a fürdőszobában, vagy az egész helyiségnek egységesnek kell-e lennie. Bármelyik lehet, ha jól választunk.
Keverhetjük a matt, puritán megjelenésű, betonhatású burkolatot a szövet hatásúval, ahogy a fahatásút a márvány jellegűvel. A kérdés, hogy milyen végeredményre törkeszünk? Nézzünk néhány lehetőséget!
Elegáns, nagyvonalú térbe még mindig a márvány, a fényes felület a legjobb választás, ahogy a most trendinek számító indusztriális stílushoz is a fémhatású felület illik a legjobban. A letisztult, szellős skandináv jellegű fürdők a fa- és kőhatású felületektől válnak jellegzetessé.
Az erőteljes színekhez jól illik a neutrális kő, vagy beton jelleg, ha egyediségünket hangsúlyoznánk vagy szeretnénk kiemelni egy-egy területet – a fürdőkád környékét, a zuhanykabint, a mosdó környékét – nézzünk szét a szövethatású burkolatok között.
Optikailag csalhatunk a méretekkel – mélységet, magasságot adhatunk a térnek -, ha a világos vagy fényes felületű burkolatokat sötét, illetve matt felületűvel párosítjuk.
Tipp:
- Ha jól választunk hidegburkolatot, izgalmas és különleges látvánnyal bíró tereket alkothatunk. A jó választáshoz érdemes felkeresni a megfelelő választékkal rendelkező szaküzletet vagy fürdőszobaszalont, ahol szakértők segítenek a tervezésben.
MEGNÉZEM A HOFSTÄDTER CSEMPEVÁLASZTÉKÁT IDŐPONTOT FOGLALOK TERVEZÉSHEZ