Egy tetőtéri lakásnál vagy tetőtér-beépítésű családi háznál mindig a benapozottság és a nagyobb kitekintési lehetőség a kérdés. Erre kínál megoldást a Roto tetőtéri ablakok csoportos beépítése, mert legyen bármilyen komplikált is a tető, egy jól elhelyezett tetőablak mindig biztosíthat több fényt vagy nagyobb kitekintést és egyben izgalmasabb belső terek kialakítását is lehetővé teszi. Átlépve az országhatáron, egy linzi és egy svájci példán keresztül mutatjuk be, hogyan lehet izgalmas egy tetőtéri ablak kívül-belül az unalmas „kutyaól” építés helyett.
Több tetőablakon át árad be a fény
A példában bemutatott svájci családi ház esetén a tervező a Roto tetőtéri ablakok egy speciális beépítési módját, a csoportos beépítés kínálta lehetőséget alkalmazta. Ez egyszersmind designos, műszakilag energiahatékonyságban élen járó, és egyúttal a több fényről is gondoskodik a tetőtéri lakásban.
A Roto ablakok un. MDA hőszigetelt vízzáró csatlakozással készülnek és az üvegezés már alapesetben is az 1,1 W/m2K hőszigetelési értékkel is rendelkezhet. Ez három az egyben védelmet jelent, mert nemcsak a szélnek és esőnek áll ellen, hanem a hőhídat is megszünteti. Üvegezéstől függően pedig a passzív ház minősítésnek megfelelő 1,0 vagy akár az alatti értékkel is rendelhető Roto ablak. A Roto tetőtéri ablakok a beépítési hibák minimalizálása érdekében gyárilag előszereltek, ezért társasházba és családi házba is könnyen beépíthetőek, mert a szerelővasak, a belső párazáró csatlakozás, a hőszigetelő csomag és a borítólemezek is a gyárban kerülnek a termékre.
Látványos megoldás térdfalablakkal
2015-ben kétéves felújítás után lett beköltözhető az a társasházi tetőtér Linz nyugodt zöldövezetében, melyben 10 különálló, napos-teraszos luxuslakás került kialakításra. A társasház lakói úgy gondolkodtak, hogy a tetőtér felújítása és a lakások értékesítése után az egész társasház felújításra kerülhet. A luxus életminőséget nemcsak a számos modern műszaki megoldás biztosítja, hanem hogy bár tetőtéri lakásokról beszélünk, a beépített tetősík ablak és térdfal ablak kombinációja látványos és remek benapozást biztosít. A beruházó összesen 915 m hosszú tetősíkba 3 különböző típusú Roto tetőablakot építettbe. Ezek az ablakok mindenben beváltották a hozzá fűzött reményeket, esztétikusak és hosszú élettartamukkal jól szolgálják majd az új lakók igényeit.
Ez is érdekelhet
Egyre gyakrabban látjuk tetőtérben a térdfal ablakok használatát. Az alsó sor tetősík ablakai alá kiegészítésként építették be a térdfal ablakokat, melyek tökéletesen kombinálhatóak a tetőtéri ablakokkal és használatukkal nő a beáradó fény mennyisége és jobb kilátást is biztosít. Műszakilag is megoldott a két ablak összeépítése, mert a hatékony vízelvezetés érdekében az ablakok speciális bukókerettel rendelkeznek, a beépített ereszcsatornának köszönhetően pedig a víz nem a térdfal ablakra folyik. Ráadásul ezek már nem egyedi megrendelésre készülnek, hanem négyféle szélességben és kétféle magasságban, nyolc különböző méretben megtalálhatóak a cég kínálatában.
A német minőség önmagáért beszél, és mivel a Roto egész Európában azonos termékskálát kínál, ezért a magyar tetőablak vásárló ugyanazt a minőséget kapja, mint a többi országban. A Roto cég által kínált termékek minden igényt kiszolgálnak, az egyszerűtől a bonyolultabb esőérzékelős rendszerekig illetve a prémium kategóriáig. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint a papíron vállalt 15 év garancia a jég általi külső üvegtörésre, valamint a műanyag és a vasalat törésére bármely modell esetén. Továbbá a Roto a standard kivitelű tetőablakok esetén is garantálja az U=1,3 W/m2K értéket, amely a magas fokú energiahatékonyság kulcsa, és ez napjaink egy leghangsúlyosabb kérdése, akár újat építünk, akár felújítunk.