Tekintsük át részleteiben, hogy milyen előnyökkel szolgál a cserepeslemez tetőfedés. Színek, kivitelezés, technikai és műszaki jellemzők.
A cserepeslemez felhasználása, rögzítése
Az egyik legfontosabb tudnivaló, hogy a cserepeslemez azon tetők befedésére alkalmas, melyek dőlésszöge nem kisebb, mint 8 fok (14%). A cserepeslemez alá minden esetben páraáteresztő fóliát kell rögzíteni azért, hogy elvezesse a párát, áteressze a levegőt. Emellett fontos a hang-, és hőszigetelő hatása is.
A lemezek rögzítése az EPDM gumis gyűrűvel ellátott önfúrós csavarokkal történik. A gumi nem érzékeny a hőmérséklet ingadozásaira, biztosítja a rögzítés szorosságát. A lemezek takarásban úgynevezett fűzőcsavarral rögzíthetők.
Ez is érdekelhet
A felhasznált csavarok száma a tető alakjától, valamint a bádogelemek mennyiségétől függ. Szerkezeti csavarból négyzetméterenként 5 db-ot használata javasolt. A cserepeslemezek gyors szereléséhez részletes útmutató áll rendelkezésre.
Méretek
A lemezek átlagos szélessége 1,1 méter és a könnyű kivitelezhetőség érdekében maximálisan 5,5 méter hosszúságúak lehetnek. Annak köszönhetően, hogy a lemezek konkrét hosszúságban készülnek, a hulladék minimálisra csökken. A cserepeslemez súlya körülbelül 5 kg/fm, ami azt jelenti, hogy a hagyományos cseréphez képest közel tízszer könnyebb, így kevésbé terheli a szerkezeteket, miközben biztonságos és viharálló.
Bevonati rendszer, időtállóság
A két oldalon horganyozott és több rétegű festékkel bevont felületek garantálják a hosszú élettartamot, illetve az átrozsdásodás elleni védelmet. A lemez öntisztuló, a szennyeződéséket az eső könnyen lemossa. A lemezek 25 μm fényes poliészter, 35 μm matt-pikkely vagy 50 μm pural/purmat festékbevonattal készülnek. A festékréteg a horganyréteg, a passziváló réteg és a primer réteg felett helyezkedik el.