Egy vízre épült házban lakni egyedülálló és pihentető. Érthető hát, hogy Hollandia után Angliában és Franciaországban is egyre többen választják ezt a csábító, természetközeli életmódot.
Az úszó házakat nem tévesszük össze a hajón lévő otthonokkal, vagyis a lakóhajókkal. Az úszó házakat a mederhez rögzítik, nincs motorjuk, így ezeket nem lehet navigálni sem.
A teljesen komfortos úszóházak környezettudatosan épülnek, napenergiával működnek és a szárazföldi házakhoz képest olcsóbb a fenntarthatóságuk.
A moduláris otthonok tervezése rugalmas. A faelemeket ablakosra lehet cserélni, hogy minden ház a megfelelő kilátással rendelkezzen. Lehetőség van teljes üvegfalak használatára is, ezek UV védelemmel is ellátott, biztonsági üvegből készülnek. Az úszó épület szerkezeti felépítése szerelt jellegű: acél vázszerkezet, előregyártott beton panelekből összeállított alappal.
A víz, villany, gáz és csatorna vezetékeinél minden esetben flexibilis csöveket alkalmaznak. Ha a szárazföldhöz közvetlenül van kikötve a ház, akkor a partfal homlokfelületéből csatlakoztatják a vezetékeket, ha viszont adott a stég rendszer, akkor annak hosszirányú tartószerkezetével párhuzamosan vezetik el a gépészetet a deszkaborítás alatt.
A házak padozata a víz szintje fölött áll.
Akinek nem lenne elég a közvetlen vízparti terasz, a ház tetejét is hasznosíthatja. Kialakítható itt egy tágas tetőkert, növényekkel, grillsütővel és kényelmes kerti bútorokkal.
Nem csupán úszó otthon, de úszó munkahely is létezik már. Élmény lehet abban az irodában dolgozni, mely szinte egybeolvad a csodálatos környezettel és az íróasztal mögül páratlan kilátás nyílik a környékre.
Nem számít, hogy úszó otthonról vagy irodáról van-e szó. Szakemberek szerint a jövő az szó városok megjelenése lesz. Végsősoron nem a természet legyőzése a cél, hanem az azzal való harmonikus együttélés, mert hatalmas lehetőségek rejlenek még ebben az új életstílusban.
forrás: ecofloat.info