Egyszerűen megoldható a fürdőszoba környezetkímélő takarítása. A fürdőszoba, a csempe tisztításához adunk most 6 környezetbarát tippet.
Mostanában megszoktuk, hogy készen kapunk mindent. Nincs ez másként a takarítószerekkel sem, ezeket persze meg is kell fizetni. Azt, viszont kevesen tudják, hogy jó néhány más választási lehetőségünk is van e tisztítószerek kiváltására, amelyek környezetbarátok, sokkal költséghatékonyabbak, ráadásul még háztartásunkban is megtalálhatók. Csak eddig nem tudtuk, mennyi mindenre alkalmasak.
Jól bevált módszerekkel kezdünk minden egyes alkalommal a takarításhoz. Boltokban vásárolunk drága, vagy épp ellenkezőleg, olcsó, de nem épp jó minőségű termékeket. Reklámoknak és a szomszédasszonynak hiszünk, hogy ez bizony bevált Jucikám! Ezt próbáld ki. Majd felkenjük őket és várunk, beválik vagy sem. Kevesen tudják, hogy ezeket a tisztítószereket egyszerűen helyettesíthetjük más anyagokkal, olyanokkal, amelyek minden háztartásban megtalálhatók, ráadásul környezetbarátabb megoldások is, mint elődeik.
Íme 6 tipp az olcsóbb és a környeztet kímélő tisztítás érdekében:
- A csempékre és fugákra telepedett vízkövet ecettel és szódabikarbónával moshatjuk le. Tisztítószivacsra csepegtetünk néhány csepp ecetet, majd szódabikarbónát s ezek keverékével áttöröljük a csempék felületét. A fugákat fogkefe segítségével tisztíthatjuk meg könnyedén, ugyan ezzel a módszerrel.
- Csapokra ragadt vízkő, kádban letapadt szappan és egyéb szennyeződések feloldására, valamint vécé tisztítására is kiváló alkalmas a mosószóda. Két kilós kiszerelésben kapható, por állagú. Egyszerűen vigyük fel a tisztítószivacsra és súroljuk át a koszos felületet. Emellett a fürdőszobai szekrények tisztítására is alkalmas, ha vízben oldjuk, körülbelül 2 kanálnyit egy vödör vízben.
- Ecetet használhatunk még tükrök és ablakok takarítására is, hasonlóképp, mint flakonos társait. Fontos, ha ecettel dolgozunk, azután nem árt kiszellőztetni a helyiséget.
- Ecetet és teafaolajat vegyíthetünk vízben, amit felmosásra használhatunk.
- Mosáshoz használjunk mosódiót. Apró vászonzsákba téve és összetörve a ruhák közé helyezzük, majd vízzel érintkezve fejti ki hatását.
- Vécécsésze peremét és belsejét kezelhetjük szintén szódabikarbónával, sőt mi több aszkorbinsavval (köznapibb nevén C-vitamin). Mindkettő por állagú, így beszórjuk a tisztítani kívánt felületet és átsúroljuk.
Ez is érdekelhet
Érdemes kipróbálni őket, felhasználni az otthonunkban lévő „csodaszereket”, mielőtt boltba rohannánk megvásárolni a legújabb termékeket, hisz háztartásunkban így is rengeteg vegyszerrel vesszük körbe magunkat. Ezzel a néhány módszerrel kímélhetjük környezetünket és a pénztárcánkat is. Egy kis figyelemmel máris környezettudatosabban élünk és takarítunk, odafigyelve saját és családunk egészségére.