Egy jól megtervezett hétvégi ház sok örömet és valódi kikapcsolódásra alkalmas időt jelent tulajdonosainak.Sajnos sok nyaraló válik a retró bútorok raktárává, mert amit otthon megununk vagy nem fér el, azt kivisszük a nyaralóba. Hogy ezt elkerülhessük nem kell más, csak megfogadni néhány jó tanácsot.
Kis leleményességgel és csekély anyagi ráfordítással kihozhatjuk a maximumot víkend házunkból. Ha van egy kis előszobánk, itt legyen a helye a strand holminak: törölköző, szalmakalap, köntös tárolható a falon vagy kosarakban egyaránt.
A hálót nem muszáj túlbonyolítani, alvásra kell berendezni, mert a nyári időszakban úgysem érdemes sokáig a szobában gubbasztani. Mivel egy nyaralóban nem sok ruhaneműt nem tárol az ember, néhány fiók elég is a szükséges ruháknak. Minden szabad felületet kihasználva, nagyszerű ötlet a falban kialakított fülke, mely szép fa ajtókkal adhat helyet a nyári holmiknak.
Hangolhatjuk a nyaralót tengerparti stílusúvá, melynek három fő színe a kék, a fehér és a piros. De a homok színét idéző bézs is ide sorolható. A textilek és kiegészítők lehetnek bézs színűek.
A szobák padlója semmiképpen ne legyen szőnyegpadló, mert a kertből sok piszkot hordunk be és a takarítással nem szeretnénk ugye foglalkozni? Egy-egy kisebb szőnyeg elegendő dekorációnak. Nagyon praktikus az emeletes ágy, főképp, ha pici a nyaraló vagy nagycsaládosok vagyunk. Nagyon stílusosan lehet berendezni ilyen módon is a szobát. Fonott kosarak, rattan roló és levitézlett vödrökből készült lámpa teszik egyedivé ezt a szobát.
Ez is érdekelhet
Kagylók, kavicsok, uszadékfa, régi szalmakalap, kenderkötél, kék üvegek, csíkos díszpárnák mind-mind kellékeink lehetnek.
A burkolatok legyenek könnyen tisztán tarthatók. A fürdőszobában praktikus az egysíkú padló, mert könnyen feltörölhető, nem kell külön a zuhanytálcát sem tisztítani, kímélve a nyaralók idejét. Teret nyerhet a nyaralóban minden extrém ötletünk és kreativitásunk. Válasszunk nyugodtan merész tapétát vagy rendhagyó falburkolatot a fürdőbe.
A nyaralóban (is) a konyha-étkező kialakítása igényli a legnagyobb gondosságot, hiszen a nap nagyobbik, nem a kertben vagy a strandon, kirándulás közben eltöltött részét ott töltjük. Ha csak egy-két hetet tartózkodunk folyamatosan itt, akkor is szinte mindenre szükség van, amire az otthoni konyhában is, ezért minden eszközből kettő kell. Gondolkodhatunk bátran élénk színekben.
A konyhába érdemes zárt szekrényeket választani, hogy használati tárgyaink, edényeink ne porosodjanak. Az étkező bútorainak a bejárathoz, vagy teraszhoz közel keressünk helyet, így bármikor kiköltöztethetjük őket a szabadba.
Ha apartman lakásunkban töltjük a nyári szabadidőt, annak teraszát is hangoljuk a nyárhoz, a szünidőhöz.
Mindig tartsuk szem előtt, hogy a hétvégi ház, lakás legyen egyszerű, szellős, üde, és nyisson a természet felé, mert így garantáltan jól fogjuk érezni benne magunkat és maximálisan feltöltődünk.