Aki többre vágyik annál, hogy az otthonában a kapcsolók csak jól funkcionáljanak és azt szeretné, hogy emellett az anyaghasználattal és a dizájnnal önálló esztétikai értékkel is bírjanak, azoknak kiváló választási lehetőséget kínál forgócsapos kapcsolóival a Berker. Cikkünkben a 101 éves német gyártó egyedi termékcsaládjának tagjaira, az ötféle anyagváltozatban elérhető forgókapcsolókra fókuszálunk, melyek egyszerre testesítik meg a hagyományt, a stílust és a minőséget.
Időtlen formavilág, izgalmas anyaghasználat
Nem véletlen, hogy a belsőépítészek körében is népszerű ez a termékcsalád, melynek minőségi és dizájnos típusai harmóniában tudnak lenni modernebb felfogásban kidolgozott belső terekkel, a régebbi, akár többszáz éves (műemlékvédelem alatt álló) klasszikus stílusú épületekhez, lakásokhoz pedig korhűségük okán illenek tökéletesen, és jelentenek tökéletes választást egy felújítás során.
Portálunkon már bemutattuk az idén 101 éves Berker kapcsolóit, előző cikkünkből nemcsak az derült ki, hogy a hagyományosan magas minőség innovatív, merész anyaghasználattal párosul, hanem, hogy termékeivel a német gyártó elhódította az alábbi rangos dizájn-díjakat is:
- Red Dot,
- Good Design,
- German Design Award,
- iF DESIGN AWARD.
Ez is érdekelhet
Több, mint egyszerű villanykapcsoló!
Fontos kiemelni, hogy a forgókapcsoló nem „csak” egy, a ma megszokott típusoktól merőben eltérő megoldás, puszta visszatekintés a múltba, hiszen 4 állásának köszönhetően kifejezetten praktikusan használható csillárokhoz (kiváltva ezzel a két nyomógombos kapcsolót), de például motoros redőnyök vezérléséhez is tökéletes.
Forgókapcsolóiban a Berker igényesen ötvözi az újra felfedezett, klasszikus stílusokat az új technológiákkal és a modern anyaghasználattal (termékeik minden eleme Németországban készül!), más kapcsolót nem is igazán lehetne elképzelni a ma is népszerű Bauhaus stílusú belső terekhez. A Berker forgókapcsolói látványosan mást nyújtanak, mint a legtöbb ma elérhető kapcsoló, ezért amellett, hogy tökéletesen funkcionálnak, önálló esztétikai élménnyel is bírnak a belső térben.
A halhatatlan Bauhaus
A Bauhaus művészeti iskola alapítása Németországban az első világháború utáni forradalmi és művészeti felpezsdülés eredménye, lényege a kézművesség és a modern technikai módszerek összeegyeztetése. Habár mint intézmény, a Bauhaus 1933-ban megszűnt, az eszmerendszere akkor már meghódította a világot és a mai napig meghatározza az építészet arculatát. A Bauhaus eredetileg valójában egy német művészeti iskola neve volt Weimarban, ami a helyi szépművészeti és iparművészeti akadémia összevonásával jött létre. Az iskola 1925-ben Dessauba költözött, a híres Bauhaus épületbe, mely 1996-ban felkerült az UNESCO kulturális Világörökségi listájára, mint meghatározó építészeti műemlék. Az épületben jelenleg a Berker 1930 kapcsolócsaládját használják.
SZERETNÉK MÉG TÖBBET MEGTUDNI A BERKER KAPCSOLÓKRÓL
Műanyagtól a Rosenthal porcelánig
A forgókapcsolók keretei öt féle anyagból készülhetnek.
- műanyag,
- üveg,
- alumínium,
- rozsdamentes acél,
- porcelán.
Utóbbi a patinás porcelángyár, a Rosenthal közreműködésével készül, a Berker 1930 sorozat kerete és kapcsolója is porcelán, fekete és fehér színben vásárolhatók meg. A Berker jól eltalálta azt a mezsgyét, amelyen „járva” megőrizte az immár 1 évszázada rá jellemző vonalvezetést, látványt, ami a klasszikus értékek, formák jól eltalált ötvözetét kínálja a jelennel.
FELVESZEM A KAPCSOLATOT A BERKER MAGYARORSZÁGI KÉPVISELŐJÉVEL