Az álmennyezetek szerkezetének komplex felépítéséből és általános anyaghasználatából eredően, bizonyos kedvező opciókat eleve magukban hordoznak, és éppen ilyen a hőszigetelő tulajdonság is. Bizonyos építészeti adottságnak, szituációnak megfelelően azonban ez a hőszigetelő igény fokozottabban jelentkezhet.
Az álmennyezet hőszigetelő tulajdonságával, vagy extra hőszigetelés kialakításával kétszeresen jótékony hatást érhetünk el. Egyrészt jelentősen csökkenthetjük az adott helyiség hőveszteségét, azaz nem engedjük a helyiségben meglévő vagy fűtéssel létrehozott meleget eltávozni, mely a fizika törvényei szerint, amúgy is a mennyezet felé törekszik, másrészt kívül tarthatjuk a külső, pontosabban a fölső födém felől jövő jelentősebb hőmérsékletingadozásokat, hideg, avagy meleg „sugárzásokat”.
Ha felettünk nem padlás van, vagy ha az is, de valami miatt a felső szigetelés már nem fokozható, illetve nem hozható létre (társasházi padlás stb.), akkor alulról, mintegy álmennyezeti konstrukcióban kell azt létrehozni.
A cikket teljes terjedelmében Álmennyezet-tudástár oldalunkon olvashatja az alábbi képre kattintva:
További hasznos információk a témában:
kapcsolódó cikkek:
Az álmennyezet belsőépítészete, design, esztétikai funkció
Az álmennyezeti világítás és jelentősége