A PIR hőszigetelő rendszer különlegessége, hogy olyan megoldásokra is alkalmas, melyekre más rendszerek nem. Bemutatjuk a PIR-t.
Várva várt újítások
EPS, grafit, ásványi – ezeket a hőszigeteléseket, illetve a hozzájuk kapcsolódó rendszereket szinte mindenki ismeri, aki valaha hőszigetelt vagy foglalkozott a kérdéssel. Azt már talán kevesebben tudják, hogy az elmúlt években ezek a hőszigetelő rendszerek jóformán semmiféle gyártói fejlesztést sem kaptak. Ehhez képest a grafit őrleményt tartalmazó EPS hőszigetelés megjelenése forradalmi volt, hiszen 25%-kal jobban szigetelt, mint a hagyományos társa. Ezt követte az ásványi lemezek homlokzaton történő alkalmazása, illetve a lég- és páraáteresztő hőszigetelő rendszer megjelenése. Történt még egy újítás: az EPS és grafit lemezek perforációja jobb páraáteresztő képességet jelentett a polisztirol hőszigetelő rendszerek között. Innovációból tehát ennyi jutott az elmúlt 10-15 évben. A parafa alapú táblás hőszigetelés újdonság ugyan, azonban a magas alapanyag költsége miatt a fehér hollóval vetekszik az ezen anyaggal szigetelt épületek száma.
A fejlődés azonban nem állhat meg! Jó hír, hogy a közelmúltban jelentős innovációk történtek ezen a téren.
A Mapei Kft. elsőként rendelkezik tűzvizsgálati dokumentációval a PIR hőszigetelésre. Ez egy 45 perces tűzvizsgálati dokumentáció kétoldali üvegfátyol kasírozású táblásított PIR hőszigetelő rendszerre, amely nem valamelyik külföldi országban készített vizsgálati anyag homologizációja, hanem a hazai törvények, szabályok, és szabványok szerint került bevizsgálásra és minősítésre.
Miért jó választás a PIR hőszigetelés?
Ez az anyag számos helyen bizonyította már, hogy hatékony hőszigetelő. Mit mutatnak a számok?
EPS lemez | 0,038W/mK |
---|---|
Grafit lemez | 0,031W/mK |
Ásványi lemez | 0,035W/mK |
PIR hőszigetelő lemez | 0,024W/mK |
Százalékosan kifejezve ez azt jelenti, hogy a PIR az EPS-nél 37%, a grafitnál 23%, az ásványinál 32%-kal jobban szigetel.
Ez is érdekelhet
A hőszigetelés vastagságának meghatározásakor már a tervezés fázisában döntést kell hozzunk, hány négyzetmétert áldozunk be a lakótérből a hőszigetelére, hogy a fal+hőszigetelés a beépíthetőségi szabályoknak megfeleljen, de közben a kívánt hőszigetelő képességet is elérjük.
Ha a MAPETHERM PIR SYSTEM hőszigetelést választjuk nem kell kompromisszumot kötnünk, hiszen a 15 cm EPS szigetelés vastagságával megegyező PIR hőszigetelés csupán 10 cm vastag. Röviden: a házunk minden fala 5 cm-rel kijjebb tervezhető. Összeadva ez hatalmas növekedés a belső terekben.
Ha megépült, de hőszigetelés nélküli házat vásárolunk és a szomszéd házak túlságosan közel vannak, akkor csak meghatározott vastagságú lemezekkel szigetelhetünk. Ebben az esetben ugyancsak ideális választás a MAPETHERM PIR SYSTEM. Régebben épült, egymáshoz kis távolságra lévő társasházi épületeknél szintén problémát jelentett eddig a hőszigetelés felhelyezése, de a Mapei rendszere most már erre is megoldást kínál.