Hírlevél feliratkozás

Ha válaszolsz két kérdésre, személyre szabott tartalmakat küldünk neked.

Mikor tervezel felújítást?

Milyen témák érdekelnek?

Köszönjük a választ!

Add meg email címed!

Köszönjük a feliratkozást!

Építkezel? Felújítasz? A lakásodat rendezed be?
Ötlettár ikon

Passzívház tapasztalatok, passzívház vélemények, passzívház ötletek, passzívház cégek, passzívház képek, passzívház tippek

passzívház cikkek

Kell-e szigetelni és hogyan a talajjal érintkező épületszerkezeteket? Kezdjük az alapoknál!

A talajjal érintkező szerkezetek hőszigetelését a hagyományos épületeknél gyakran elhagyják, de a passzívházaknál nem ritka a 25 cm vastag padlószigetelés sem. Vizsgáljuk meg tehát, kell-e egyáltalán szigetelni a talajjal érintkező épületszerkezeteket?

Kulcs a korszerűséghez: hővisszanyerős szellőztető rendszert minden épületbe!

Ahhoz, hogy egy épület megfeleljen a közel nulla energiaigény követelményének, a legkorszerűbb gépészeti berendezések és technológiák alkalmazására van szükség. Ezek közül az egyik a hővisszanyerős szellőztető rendszer, mely a belső terek friss levegőjéről gondoskodik hőveszteség vagy energiapazarlás nélkül.

Milyen építőanyagot válasszunk?

Az építőipar praktikus újításai sokban hozzájárulhatnak ahhoz, hogy leendő otthonunk minőségi lakókörnyezetet biztosítson számunkra, a bőség zavara ugyanakkor nehezíti lehetőségeink felmérését. Cikkünkben ezért bemutatjuk a legáltalánosabban használt építőanyagok jellemzőit, és azt, hogy milyen anyagokban érdemes gondolkodnunk, ha otthonunk építését tervezzük.

Pénz a levegőből, azaz mire jó a hővisszanyerés?

Ha családi ház építését tervezi, valószínűleg a tervezője tájékoztatta arról, hogy 2021 január 1-től csak olyan épület kaphat használatbavételi engedélyt, ami teljesíti a „közel nulla” energiaigény követelményeit. Ehhez komoly hőszigetelések, és tökéletesen záródó nyílászárók kellenek.

Ez a passzívház kevesebb energiát használ, mint egy működő hajszárító

1300 watt. Mindössze ekkora áramfogyasztás szükséges ahhoz, hogy a Wisconsinban található, 200 négyzetméteres családi házban a farkasordító hideg ellenére is barátságos meleg fogadja a lakókat és vendégeiket.

Fehér helyett szürke?

A fehér Nikecellnek hagyománya van Magyarországon, ezért nem csoda, hogy ha hőszigetelésről beszélgetünk, akkor először a többségnek ez a fehér polisztirol ugrik be. Változnak a szabályok, az előírások és a homlokzaton is vastagabb hőszigetelő anyagra lesz szükség. De van olyan megoldás, amely vékonyabban hatékony.

Austrotherm anyagokkal épült a 100 lakásos passzívház

Magyarországon jelenleg mintegy tucatnyi minősített passzívház van. Ezek többsége családi ház, így a passzív lakások száma sem sokkal több. Ugrásszerű lett a növekedés, amikor átadták a XIII. kerületben épülő 100 lakásos passzívházat.

Totális hőpajzs, avagy a termikus burok

A hideg ellen az épületet teljesen körbe kell vennünk a hőszigeteléssel, körkörös megszakítatlan pajzsot kell létrehozni mintegy burokba zárni, a hőveszteség ellen. A védeni kívánt épületrész határozza meg a szigetelés vastagságát.

Energiatakarékos otthonok

2020-tól valamennyi új épület közel nullenergiás kell, legyen az EU-ban. Ennek jegyében a hazai legnagyobb téglagyártó energiahatékony mintaház építéséhez keres építtető családot.

További cikkek passzívház témában

passzívház képek

Passzívház napelemes tetőcseréppel

Terrán

Az első minősített Ytong & Multipor passzív családi ház

Xella

Passzívház

http://www.steinmetzdemeyer.com/
További képek passzívház témában