A népszerű fehér EPS hőszigetelő lapok mellett egyre többen döntenek a további előnyöket kínáló, szürke színű, grafitos hőszigetelő panelek mellett.
Hallgassa meg a cikket MP3 formátumban!
Pénztárcáját is nagyban érintik a változó hőszigetelési vastagságok!
Az épületek energiafelhasználására vonatkozó szabályok 2020-ra jelentős változásokat hoznak a homlokzati hőszigetelések vastagságában. Az előírás szerint a duplájára, azaz a jelenlegi 10 cm-ről 20 cm körülire növekszik majd a hőszigetelés vastagsága. Ez azonban nem jelenti a költségek duplázását is, hiszen a hőszigetelő lapok ára csak az egyik tétel a hőszigetelés teljes költségvetésében.
*20 cm vastag vasbeton tömör fal esetén
Legyen vastagabb!
Szakértők kiszámolták, hogy egy eredetileg 10 cm vastagra tervezett hőszigetelés helyett választott 20 cm NIKECELL felhasználásával készült hőszigetelés nagyságrendileg 20%-kal kerül többe, ám mivel dupla vastag a homlokzatra kerülő hőszigetelés, az 100%-kal hatékonyabb lesz.
*20 cm vastag vasbeton tömör fal esetén
25cm tömör kisméretű téglafal esetén 8cm helyett, 16cm-t polisztirol hőszigetelés javasolt
Legyen hatékonyabb!
A hagyományos fehér EPS termékek többféle épületszerkezet hőszigetelésére felhasználhatók, míg a szürke színű, grafitos hőszigetelő panelek további előnyöket kínálnak. A BACHL EXTRAPOR RELAX 100 azonos vastagság mellet közel 25%-kal jobb hőszigetelési értékekkel rendelkezik, tehát vékonyabb panelekkel is elérhetjük ugyanazt a hatékonyságot.
20 cm NIKECELL, 20%-kal drágább, de 100%-kal hatékonyabb! (10 cm-ről 20 cm-re nő a hőszigetelés vastagsága)
25 cm tömör kisméretű téglafalnál 8 cm helyett 18 cm hőszigeteléssel érjük el a kívánt hatékonyságot
Minden téren jól jár, ha kiszámolja
30 cm-es falazat=25 cm normál, fehér EPS helyett 19 cm grafitos EPS. 6 cm MEGTAKARÍTÁS!
Rendszerben jó gondolkodni
A jó minőségű hőszigetelő panel azonban kevés a jó hőszigeteléshez, fontos az is, hogyan helyezik fel a homlokzatra. Teljes hőszigetelő rendszerről akkor beszélünk, ha annak elemei, azok műszaki és mechanikai paramétereit tekintve egymáshoz illeszkednek. Ezt igazolja az ellenőrző szervek által kiadott, a rendszer megfelelőségét igazoló tanúsítvány. Így probléma esetén érvényesíthető a garancia a gyártónál az egyes elemekre, míg ha nem a megfelelő ragasztóval vagy dűbellel került fel a hőszigetelő panel a homlokzatra, akkor a garancia érvényesítésének minimális az esélye.
A Bachl hőszigetelő anyag választékában az épület minden hőszigetelendő területére és valamennyi fogyasztói igényre található megoldás: a pincétől a padlásig.