Hírlevél feliratkozás

Ha válaszolsz két kérdésre, személyre szabott tartalmakat küldünk neked.

Mikor tervezel felújítást?

Milyen témák érdekelnek?

Köszönjük a választ!

Add meg email címed!

Köszönjük a feliratkozást!

Építkezel? Felújítasz? A lakásodat rendezed be?
Ötlettár ikon

Szellőzés tapasztalatok, szellőzés vélemények, szellőzés ötletek, szellőzés cégek, szellőzés képek, szellőzés tippek

Hatékony levegőcsere üzemeltetési költségek nélkül – Szakértői tanácsok szellőztetéshez

Az ablaknyitogatástól a gépi szellőztetésig bezárólag számos módja van annak, hogy friss levegőt juttassunk a belső terekbe, Bódis László kereskedelmi vezető jóvoltából most azt ismerhetjük meg, hogy az Archishade Kft. milyen megoldásokat kínál a hatékony szellőztetésre.

Mit tehetünk túlmelegedés ellen? A beltéri klíma javítása energiahatékony módon

Az elmúlt évek tendenciáit figyelembe véve egyre gyakrabban számíthatunk nyáron rekordhosszúságú kánikula időszakokra, amikor otthonunk falai között sem érezhetjük a megszokott komfortérzetet. Ilyenkor az erősen hőszigetelt ingatlan túlmelegszik, kellemetlenül meleggé válik. Milyen következményekkel jár ez, és miért jelent kihívást?

Helytakarékos megoldás kis otthonokba – Zehnder ComfoAir Flex mennyezetre szerelt szellőztetőegyég

Ma már számos olyan megoldás létezik, amelyekkel egy kis lakásban sem kell lemondanunk a kényelemről és a nagy ötletekről. A Zehnder ezt az elvet követve fejlesztette ki a minimális méretekkel rendelkező, álmennyezetbe beépíthető szellőztetőrendszerét, a ComfoAir Flex-et, amely ideális választás a kompakt életterekben élők számára.

Javuló életminőség, mérséklődő költségek – hőcserélős szellőztetők a Zehndertől

Július 1-étől az új épületek már csak a közel nulla energiaigényre vonatkozó követelmények teljesítése mellett kaphatnak használatbavételi engedélyt, ennek teljesítéséhez pedig kiváló megoldást jelent a hővisszanyerős szellőztető.

Új hővisszanyerős szellőztetők a Zehndertől: friss levegő, egészséges otthon

A tapasztalatok, és az ezeket összegző tudományos vizsgálatok alapján teljesen egyértelmű, hogy a gépi szellőztetés - különösen a közel nulla energiaigényű épületek esetében - ma már megkerülhetetlen.

Optimális páratartalom otthon – egy lépés az egészségért

Újépítésű házakban, illetve jól szigetelt régebbi épületekben, ahol a nyílászárókat kicserélték, és tökéletesen zárnak, kulcsfontosságú a szellőztetés. Ugyanakkor nem elég csak a friss levegőt bejuttatni az elhasznált helyett.

Vírusfertőzések – vannak ellenük műszaki megoldások

Ma már olyan komoly légtisztító készülékek kaphatók, melyekkel a virágporon és a háziporon kívül a füst, szmog, kipufogógázok, benzingőz, a szagokat okozó vegyületek, atkák, gombaspórák, baktériumok, sőt, a vírusok jelentős része is kiszűrhető a levegőből.

Hővisszanyerős szellőztetők a Zehnder kínálatában

A magyar követelményeknek megfelelő, közel nulla energiaigényű házaknak nincs természetes szellőzése, gépi szellőzés nélkül a pára nem jut ki, és a friss levegő nem jut be.

Energiatakarékos szellőztetés = egészség és életminőség

A szellőztetés fontosabb annál, minthogy azt higgyük, az ablakok nyitogatása megfelelően biztosítja a friss levegőt otthonunkban. A nyílászárók, illetve a hőszigetelések fejlődésével a friss levegő egyre nehezebben jut a lakótérbe, az állott belső levegő nem távozik onnan, az optimálistól eltérő páratartalom pedig megbetegedéseket okozhat.

Hővisszanyerős szellőztető rendszerek: friss levegő, energiatakarékosság, talajhő hasznosítás

Ahogy egyre inkább elszigeteljük magunkat a külső környezettől, úgy feledkezünk meg a belső komfort egyik alapvető eleméről, a szükséges friss levegőről. Ennek energiatakarékos és hatékony pótlását ma a legmodernebb hővisszanyerős szellőztető rendszerekkel érhetjük el.

Zehnder hővisszanyerős szellőztető rendszerek őszi akciója

A német-svájci Zehnder a hővisszanyerős szellőztető megoldások teljes skáláját biztosítja a decentralizált (egyhelyiséges) szellőzőgépektől a központi gépes rendszerekig.

Hőcserélős ventilátorral az egészségesebb, energiatakarékosabb otthonért

A lakás energiafogyasztása, az energiafelhasználás hatékonysága minden ingatlantulajdonos számára komoly fejtörést okoz. A szigetelés, a nyílászárók cseréje ugyan sokat segíthet ebben, azonban egy sor további kérdést is felvet.

Szellőztetés friss levegős hőcserélővel

A belső terek megfelelő szellőzése nélkül nem beszélhetünk egészséges otthonról, de maga az épület is komoly károkat szenvedhet. A hőszigetelt, jól záró nyílászárókkal felszerelt házak esetén ez a probléma fokozottan érvényes. A megoldást a legtöbb esetben egy friss levegős hőcserélő beszerelése jelentheti.

Pára-para: ügyeljünk ablakainkra a téli hidegben!

Az ablakok párásodása különösen a téli időszakban okoz sokak számára kellemetlenséget. Ha nem fordítunk rá kellő figyelmet, akkor hosszú távon utat engedünk a penészedésnek, ami nem csak esztétikai, de egészségügyi problémákat is okozhat. Ráadásul akár 20%-kal is növelheti a fűtési költségeinket, mivel a páradús levegő lassabban melegszik fel. Fontos tudnunk, hogy mi áll a jelenség háttérben, mikor van szükség szakember beavatkozására, illetve milyen praktikákkal előzhetjük meg a kialakulását.

A modern, szigetelt épületek légtömör héjazata a kéményválasztást is befolyásolja

A hagyományos, hátsó szellőzésű kéményekben folyamatosan áramlik ki a levegő a kéményen keresztül, valahogy úgy, mintha bukóra nyitva hagynánk az ablakot. Az ilyen hagyományos kéményrendszernek ez az ún. hátsó kiszellőztetés az egyik alapvető működési jellegzetessége, hiszen a béléscsöve samottból készül.

Káros anyagok a szoba levegőjében

A szigorú épületenergetikai előírások miatt csak olyan épület épülhet, ami eléggé „becsomagolt” ahhoz, hogy a fűtési hőenergiát bent tartsa. Ugyanez igaz a felújításokra is, amikor ablakot cserélnek. Ezekből a lakásokból nem szökik ki a hőenergia, de nem is szellőznek megfelelően Az ablakok ötletszerű nyitogatása sajnos nem elég a jó levegőhöz. Két ablaknyitás között, zárt ablakok mellett levegő nem jut sem ki, sem be. Mi ennek a következménye?

Pénz a levegőből, azaz mire jó a hővisszanyerés?

Ha családi ház építését tervezi, valószínűleg a tervezője tájékoztatta arról, hogy 2021 január 1-től csak olyan épület kaphat használatbavételi engedélyt, ami teljesíti a „közel nulla” energiaigény követelményeit. Ehhez komoly hőszigetelések, és tökéletesen záródó nyílászárók kellenek.

Speciális nyílászáró: a felülvilágító vagy bevilágító ablak. Miért érdemes beszerelni?

A felülvilágítók klasszikusan három funkciót látnak el: bevilágítás, hő- és füstelvezetés és szellőztetés. Mindhárom egyformán fontos lenne, ám a költségminimalizálásnak köszönhetően csak a hő- és füstelvezetés kap megfelelő hangsúlyt.

Beltéri fuldoklás helyett alapos szellőztetés. De nem mindegy hogyan!

Naponta legalább 8-10 órát töltünk a lakásunkban és sokszor ide menekülünk a légszennyezés elől is. De arra nem gondolunk, ha elhanyagoljuk a lakás szellőzését, bent rosszabb minőségű levegőnk lesz, mint akár odakint.

Még mindig a falakon menjen át a pára?

Sokan gondolják azt, hogy a falaknak lélegezniük kell. Ezért szigetelés gyanánt természetesnek gondolt anyagokat keresnek és a cél érdekében a szükséges költség többszörösét is hajlandók kifizetni. Ezzel szemben a helyzet az, hogy a falaknak légzáróknak kell lenniük, hogy a kívánt szigeteklési értéket elérjük. De mi a helyzet a szegény párával?

Előzzük meg a bajt Honeywell szén-monoxid vészjelzővel!

A szén-monoxid (CO) nem véletlenül kapta a néma gyilkos jelzőt – színtelen, szagtalan, emberre és állatra egyaránt veszélyes, mely az otthonunkban is megtalálható számos berendezésből a lakótér levegőjébe kerülhet. Megfelelő vészjelzővel gondoskodjunk róla, hogy amennyiben baj történik arról időben értesüljünk!

Konyhai álmennyezetek

A konyha az egyik leginkább gépesített része a lakásnak, hiszen itt a szokásos alaptevékenységekhez szükséges gépészeti rendszereken túl a megfelelő szellőzésről, páraelszívásról, mennyezeti világításról is gondoskodni kell. Ezeket pedig praktikusan álmennyezet mögé is elhelyezhetjük.

Hagyjuk a tetőt levegőhöz jutni! - A Creaton taréjszellőző cserepei a tető optimális kiszellőzéséért

Amikor a tetőfedéshez kiegészítőket választunk, a kiegészítőkkel szembeni legfontosabb elvárás a hosszú távú megbízható működés. Így van ez a tető szellőzését biztosító kiegészítőkkel is.

Kamra kisokos

Kamra, spájz, éléstár, éléskamra régen minden ház elhagyhatatlan kicsi helyisége, ma viszont szerencsésnek mondhatja magát az, akinek van az otthonában. Ahol kényelmesen, szép rendben tárolhatóak a család finomságai.

Feri megdöbben a lehetőségeken

Másnap óramű pontossággal meg is érkezett az iNELS embere, egy középkorú úriember személyében, miután kezet ráztak és helyet foglaltak a nappali kanapéján megkezdődött a beszélgetés, ami több meglepetéssel szolgált Feri számára, mint azt elképzelni tudta volna.

Mit láttunk a Construmán?

Ötvenezren voltak kíváncsiak a tavaszi Construma 2013 építőipari szakkiállításra, ahol a budapesti Hungexpo vásárváros területén számos újdonsággal találkozhattak az építkező, felújítást tervező vagy épp a lakásukat átrendezni kívánó érdeklődők.

Gépészet a passzívházakban

A passzívházakat bemutató sorozatunkban a legtöbb kérdést fölvető elemet, a gépészetet mutatjuk be. A hővisszanyerős szellőztető rendszerrel sok energiát takaríthatunk meg és nem csak a passzívházakban.

Szellőztetés a radiátoron keresztül

A Purmo Air szellőztetőrendszer segítségével energiatakarékosan megoldható az épület szellőzése, megelőzve ezzel penészesedés okozta betegségeket és épületkárokat.

Napelemes tetőventilátor

Az egyre emelkedő energiaárak miatt érdemes már új ház építése vagy a régi felújítása során figyelembe venni a rohamosan gyarapodó, korszerű, energiatakarékos, megújuló technológiákat, amelyek segítségével jelentős megtakarítás érhető el. Ilyen egyszerű szerkezet a napelemes tetőventilátor.

Ablakválasztásnál is gondoljon a penészesedésre

Mielőtt régi nyílászáróinkat egy drága, „túl jó"-ra cserélnénk ne feledjük, hogy a penészesedés egyik okozója a nyílászáró tökéletes szigetelési képessége.

Gondolatok a szellőztetésről

Házunk szellőzése nem csupán a jó szellőzőrendszereken és azok megfelelő kivitelezésén múlik. Egy tervezés során a természetes szellőzés éppoly fontos, mint egy ház, lakás tájolása.

A központi automatizálásról másként

A 21. században már nem újdonság arról beszélni, hogy van olyan rendszer, amely egy házban szinte mindent vezérel: fűtést, szellőzést, világítást, árnyékolást, biztonságtechnikát.

Fal penészmentesítés

Korábban írtunk arról, hogy mi az oka a falak penészesedésének. Most megosztunk Önnel pár lehetséges megoldást a probléma kezelésére.

Napenergia kezdőknek

Nem feltétlenül kell a legdrágább és legbonyolultabb napenergiás rendszer kiépítésével kezdeni az ismerkedést a megújuló energiákkal.

Ellenségünk a falpenész

Nem kell a víznek folynia az ablaküvegen, vagy csepegni a mennyezetről ahhoz, hogy házunk, lakásunk fala penészesedni kezdjen. Elég, ha a felületen apró vízrészecskék tartósan jelen vannak.

Energiatudatos szellőztetés

Manapság mindenki arra törekszik, hogy házát, lakását szinte a tökéletességig hőszigetelje, ennek érdekében pedig fokozott légzárású nyílászárókat és korszerű építőanyagokat alkalmaz. Azonban nem árt tisztában lenni azzal, hogy ennek is vannak hátrányai.